Покрівельний та стіновий профнастил з глибиною профілювання 8, 10, 15, 18, 20 і 57мм, випускаються трапецієподібного вигляду. Він застосовується для облаштування покрівель, вентильованих фасадів, облаштування парканів в приватному будівництві і для інших цілей. Профнастил замовляється на довжину необхідну замовнику і може бути довжиною від 0,1 до 30 м. Профнастил проводиться зі сталі оцинкованої, а також зі сталі з алюмоцинковим покриттям з подальшим нанесенням полімерного або поліестрового покриття.

Для обшивки стін фасадів а також внутрішніх поверхонь приміщень використовується стіновий профнастил ПС-8, ПС-10, ПС-15, ПС-18 і ПС-20.

Мал. 1 Креслення профнастилу

Для кріплення плит профнастилу рекомендується використовувати самонарізні шурупи (4,8×38), які ввинчивают в прогин хвилі профілю. Як робочий інструмент можна використовувати електро або акумуляторний дриль з храповой муфтою. Витрата шурупів в середньому 6 шт. на кв.м. На гребені і карнизі шурупи угвинчують в прогин кожної другої хвилі профілю, в середині плити – в кожну дошку обрешітки. Бічний нахлест закріплюється шурупами або заклепками, з кроком до 1м, для стінового, і до 0.5м для покрівельного профілю. При монтажі покрівельного профілю необхідно стежити за справністю водостічної канавки.